Prosinec 2009

Poslanecká pokora

21. prosince 2009 v 7:58
Blíží se vánoční svátky. A ač nejsem věříci, vím, že to jsou svátky klidu, míru a pokory.
Pokoru by potřebovali někteří politici. Nerozumím slovním výpadům pro Ústavnímu soudu. Že by snaha "nakrmit" své ego byla silnější než odpovědnost, kterou poslanec obdržel z rukou voličů? Potom nechápu, proč tomu média napomáhají. Proč neřeknou, co ten který politik sliboval a neukáží přehled splněných slibů? Že by z nich byla živa?

Já z nich zatím živ nejsem. Zatím živím já je, a tak je v tom samožerství nemusím podporovat.

Do konce roku se p psaní nedostanu, a to nejen proto, že jsem nastydlý, ale také proto, že to jediný čas, kdy mám chvilku na přátele, rodiče, děti a známé.

Přeji Vám všem krásné vánoce, hodně dárků, zdraví, štěstí a úspěšné vkročení do Nového roku 2010.

Morálka politiků

10. prosince 2009 v 11:24
Přemýšlel jsem, proč nám zase levicoví politici ukradli naději? Oni v tom vlastně mají ruce i ti ostatní. Proč? Protože většina z poslanců nemá v sobě čest a odvahu a morálku, byť na ně přísahají. Oni sei prostě nechtěli uskrovnit, nechat si zdanit náhrady, jako zbytek národa, nevzdali se jízdného zdarma a neobětovali ani jednu tisícikorunu ze svého, aby konečně mohli občanům, voličům, ukázat, že na ně mohou být hrdi, že to jsou ti praví na svém místě.

Nestalo se a aby to nevypadalo úplně hloupě a sobecky a arogantně, tak museli navýšit rozpočet. Tím teď budou operovat ve volebních agitacích. Nepochybuji o tom, že naslibují ještě víc. Otázkou je, zda se voliči nechají přesvědčit.

Jakou stranu volit?

9. prosince 2009 v 7:21
V první fázi by bylo vhodné znát názory voličů. Otázkou ale je jakou zvolit otázku. Možná její formu nebo vlastně si musím položit první otázku sám sobě. Jakou odpověď chci slyšet.
Ještě o tom popřemýšlím. Nemá význam přijít s nějakou otázkou, která nakonec nepřinese odpověď, se kterou se dá komunikovat.

Začátek

2. prosince 2009 v 6:46
Bude to sice velice obtížné, ale proč ne.