Leden 2010

Socialisté chtějí alkohol za volantem

8. ledna 2010 v 14:18
Přátelé, blýská se "nám" na lepší časy. Socialisté totiž chtějí, aby řidiči mohli požívat alkohol. Přemýšlel jsem proč a dospěl jsem k názoru, že se jedná daňový trik levicové strany.

Jde o to, že neustálé zadlužování a bezbřehé rozdávání státních peněz socialisty povede k tomu, že lidé budou stresováni a v depresi a zde jim rádoby demokraté podávají pomocnou ruku formou alkoholu. Ale to samozřejmě není jen tak. Tím, že si koupíte nějakou lihovinu, naplníte díky spotřební daní státní kasu a tím tedy umožníte socialistům rozdávat další prostředky.

Hladová EU

8. ledna 2010 v 6:40
A je to tady. Kdo čekal, dočkal se. V těchto dnech se opět ukázala "kvalita" zákonodárců, kteří jsou voleni do vrcholné politiky. Nejen v rámci jednoho státu, ale i na evropské úrovni, nejsou poslanci a komisaři schopni jít příkladem. V době krize, kdy část Evropy nemá téměř co jíst, chtějí navýšit své výplaty.

Nevím, o čem to svědčí, každopádně přemýšlím, zda se vůbec vyplatí, být součástí EU, která není schopna regulovat nic, než jen svobodu občanů a podnikatelů. Ztratíme vystoupením něco? Maximálně budeme muset mít pasy a na hranicích nás namátkově zkontrolují.

Tento způsob bytí státu je poněkud nešťastný.

Novoroční výhled

4. ledna 2010 v 13:08
Tak tu tedy máme nový rok.

Budu trochu parafrázovat lidové rčení a doufám, že tento rok to nepůjde s Českým státem od 20
k 10, když už to má v názvu. V tomto roce roce proběhnou volby do obecních zastupitelstev. Jste připraveni volit? Už přemýšlíte o tom, kolik si necháte neslibovat od sociálních demokratů? Už se těšíte na další zvýšení daní? Dokud si voliči neuvědomí, že každá podpora ze státní kasy, je zvýšením daňové zátěže nás všech, nemá smysl se rozčilovat.

Já se nerozčiluji. Já od státu nic nechci, jen slepě doufám, že až budu něco potřebovat, že to zajistí. Ale nemyslím si, že to zajistí tím, že z mých daní budu neustále navyšovat výplaty zaměstnanacům státního sektoru. Dokud budou moci politici "kecat" do procedurálních záležitostí tohoto kterého oboru a narušovat jednotlivé provázanosti, nemá smysl se rozčilovat.

Každopádně přeji Všem příjemný, zdravý a úspěšný rok 2010.