Květen 2010

Konec EURA?

13. května 2010 v 6:54
Společná evropská měna byl hezký nápad, ale jen doufám, že se do ní Česko nepohrne. Pak by totiž na nás dolehla krize ještě ve větší míře, než jak ji pociťujeme dnes.
Hlasoval jsem proti vstupu ČR do unie, protože v ní vidím stejný totalitní nástroj, jako byla RVHP. Většina voličů byla pro vstup a já to respektuji. Ale teď, kdy si jednotlivé státy "prý" unie lžou navzájem, je čas, kdy bychom měli hájit zájmy svých občanů a svého státu.
Nerad bych se dožil toho, že geografické srdce Evropy vykrvácí. Copak musíme pořád někomu pochlebovat? 400 let Habsburkové, pak 6 let fašisté, 40 let komunisté a teď socialisté?
Není náhodou čas vzbudit blanické rytíře?

Cíle Česka

13. května 2010 v 6:54
Zajímalo by mne, zda se najde někdo (kromě mé osoby), kdo bude schopen formulovat nebo minimálně vyvolat debatu o cílech Česka. Má náš stát vůbec nějaký dlouhodobý podnikatelský plán? Dost možná, že ano, jen o něm nikdo nemluví nahlas. Zatím to totiž vypadá, že každou volební dekádu řešíme neustále stejné problémy.

Novinářská hlídka

13. května 2010 v 6:54
Zajímalo by mne, zda někdo z novinářů udělá invetury předvolebních slibů z minulého období a zhodnotí nakolik byli sliby splněny. Obávám se, že jich mnoho nebude.
Proč? To je subjektivní. Dost možná, že je to strach o ztrátu zaměstnání a ve velké míře se může jednat i nemožnost prosadit článek do vydání periodik.
Proč se dávají zástupcům politických stran v televizních debatách dopředu seznamy otázek, na které budou tázani? Je zde snad strach, že někdo z nich nepřijde? Nebude si volič umět udělat obrázek o kompetenci toho kterého "mluvila", když na všechno bude odpovídat, že neměl čas se připravit, že si nepřipravil grafy nebo že zkrátka není schopen vyjádřit svůj vlastní názor?

Úroveň kampaně

13. května 2010 v 6:53
Volební kampaň je prý hrubá, urážlivá a v podstatě voliče obtěžuje a dost možná, že i eskaluje vzájemnou nevraživost mezi přívrženci té či oné strany.
Mám za to, že reklamní agentury a noviny a televize mohou odmítnout zveřejnit, vyvěsit nebo odvysílat takové reklamní sdělení, které odporuje dobrým mravům, etickým a morálním hodnotám. No jo, to by ale reklamní agentury nesměly být tak hamižné a lačně skákat po stranických pěneženkách, aby z nich vytáhly nějaký ten milion.
Jen si představte, jak by populisté a namyšlenci byli zničeni, že je nikdo nevidí a neslyší. To bych raději uvítal u dálnice billboard na šťastný odpočinek v nedalekém hřbitově, než tupé a vysmívající se obličeje "kandidátů".

Peníze za hlas

11. května 2010 v 6:17
Víte jak se dá rychle přijít k penězům daňových poplatníků? Jednoduše. Založte si stranu a získejte ve volbách 1,5% hlasů. Proč mám platit někoho s kým nemám nic společného? Proč strany dostávají peníze za to, že jde někdo volit? Řeči o tom, aby strany nebyly zkorumpovatelné neuznávám. Je to o morálce. Osobně jsem pro to, aby strany sami podnikaly a sami si vydělaly na svoji existenci. Ať peníze získávají od svých členů a sympatizantů.

Proč je tolik poslanců?

11. května 2010 v 6:17
Přemýšlel jsem, proč máme 200 poslanců v dolní komoře? Máme 14 krajů, včetně hlavního města. Nestačilo by například 10 poslanců za jeden kraj? Copak jsou ty kraje tak velké, že potřebujeme poslance v každé obci? Další nesmyslná věc je ta, že máme sudý počet poslanců. Já navrhuji oněch 140 poslanců a 1 poslanec bude navíc z kraje, ve kterém byla největší volební účast, coby poděkování voličům, kterým není lhostejné právo jít volit.

Systém voleb

11. května 2010 v 6:16
V systému voleb, který je v Česku, je problém někoho zvolit. Nejčastěji se tedy volí strany. I když dáte preferenční hlas některému z kandidátů, kteří nejsou na předních místech hlasovacího lístku, stejně si tam stranické klaky dosadí své kandidáty. K čemu jsou tedy hlasovací lístky tak velké, když hlas voličů stejně není respektován?

Rána pěstí

11. května 2010 v 6:16
Politik dostal do obličeje. To je jistě bolestivé a smutné. Přesto se zeptám. Proč takovéto mítinky nemají strany zabezpečené ochrankou? Na druhou stranu rajčat a vajec by byla škoda.
Myslím, že než se vystavovat trestnímu stíhání, je daleko lepší volit jiného politika.

Chybí vzor

11. května 2010 v 6:15
Tak to vidíte. Většina hlasovala pro vstup do Evropské unie a teď všichni zjišťujeme, že to je spolek "lhářů". Jedna ze zemí se potápí, tři další nabírají vodu. Tady je krásně vidět, jak je nesmyslné z vybraných daní jenom zvyšovat platy "křiklounům, flákačům" a bůh ví, komu všemu ještě. Sociální Evropa zkrátka nemůže existovat.
Pokud se nechceme dostat do stejné potápějící se situace, budeme si muset odpustit drahé dárky, dovolené, oblečení apod. Je ale POVINNOST, aby šli příkladem lidé, kteří se díky volbám dostali do Parlamentu ČR.
A nebojte se. Když obchodníci zjistí, že se snížila kupní síla, i oni budou muset oželet své vysoké zisky a sníží ceny.