Školné

28. června 2010 v 6:09
Ještě se vrátíme ke školnému. Budeme-li uvažovat, že na škole je průměrně tisíc studentů, znamená to, že za jeden semestr by škola získala deset miliónů korun. Při bakalářském studiu je to šedesát miliónů. Úvaha pokračuje dál. Existuje-li 20 podobných škol, jedná se o částku miliardu dvě stě miliónů korun. Chcete mi namluvit, že tyto peníze školy nebudou chtít hned?
Odložíme-li školné, znamená to, že školy dostanou své peníze až někdy v budoucnu a to jen v případě, že jejich absolventi budou mít minimálně průměrnou mzdu. V současné spekulativně vytvořené ekonomické krizi mají i vysokoškolsky vzdělaní lidé problém sehnat zaměstnání. Budu-li souhlasit s tím, že polovina absolventů bude mít na pracovním trhu úspěch, pořád školy budou evidovat dluh ve výši šest set miliónů korun. Pravděpodobně budou na úhradu školného využity tzv.studenstké půjčky od bank. Chcete mi namluvit, že tyto peníze nebudou banky chtít hned? Že jim peníze nebudou chybět třeba patnáct let?
Asi bych se přiklonil k variantě, kdy polovinu školného bude student povinen hradit sám už během studia. Jestliže je všemi politiky hovořeno o tom, že se jedná o investici do vzdělání, tak by si student měl sám věřit, že investuje do své budoucnosti. Také bych studoval, kdyby to za mě daňový poplatník platil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Tvůůůj věrny-♥..Návštěvníčeek-.. ♥ ♥Tvůůůj věrny-♥..Návštěvníčeek-.. ♥ | Web | 28. června 2010 v 6:10 | Reagovat

ahoj pěkný bločeek :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama