Říjen 2010

Boj s hazardem

29. října 2010 v 6:20
Nepochybně si všichni vzpomínáte, jak obce bojovaly za možnost rozhodovat o podnikání v Česku. Radní chtěli na svém území rozhodovat o povolování videoloterních terminálů. Prý, že bojují proti rozmáhajícímu se hazardu.
Na první pohled to tak vypadá, ale skutečnost je jiná. V létě se totiž podařilo prosadit tzv. přílepek. Díky němu tak obce získaly možnost bojovat s hazardem. Ptáte se jak? Vybíráním poplatků za provozovaný přístroj.
Taky přístup. Já bych očekával, že když chtějí hazard omezit, tak jej vykáží za hranice obce? Asi jsou to zase jen slova komunálních rádoby politiků.

Pryč s náměstky

12. října 2010 v 7:30
Úspory nebo chcete-li snižování nákladů vždycky bolí. Je s podivem, že vždy ale tu skupinu zaměstnanců, která má nejnižší ohodnocení. Jaký je důvod k tomu, že na úřadech a ministerstvech "nevyhodí" dva velmi dobře placené náměstky, kteří jsou, mezi náma, jenom na podepisování různých papírů. Troufám si tvrdit, že podepsat se pod svou umí každý a nemusí ji tedy za svou vydávat někdo jiný.

Odboráři jsou z jiné planety?

12. října 2010 v 7:29
Odbory zastrašují své členy a proto se všichni bojí. Je škoda, že novináři zůstávají pouze na povrchu věcí a píší nebo vysílají pouze o tom, co přináší vysokou sledovanost a poslechovost. Já osobně si myslím, že odbory jsou přežitek. Vždycky by se mělo jednat a ne podléhat nátlaku.
Lidé, kteří se rozhodli pracovat ve státní sféře, ať už jsou to učitelé, policisté nebo úředníci, si vybrali toto povolání, protože v něm cítí jakési jistoty. Tento pocit je jistě správný. Mrzí mne ale, že se domnívají, že ostatní pracující ve stavebnictví, hutích či u soukromých firem, jim budou neustále víc a víc přispívat k vyššímu životnímu standardu. Je to nesmysl. Já nevidím jediný důvod, proč byste měli učiteli platit dovolenou. Vy ano? Proč má úředník vyšší mzdu než je průměr vyhlašovaný statistickým úřadem? On něco vytváří, že si ji zaslouží?

Presumce neviny

12. října 2010 v 7:28
A jsme opět u starého známého střetu zájmů. Ministr má bratra, který je podle práva majitel bezpečnostní agentury, která se stala subdovatelem jiné firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení. To je střet zájmů? Podle čeho tak soudíte? Podle praktik, které známe z dob komunistických garnitur nebo "porevolučních" snaživců? Dost možná, že už je v českých voličích zakořeněna nedůvěra a podezíravost. Proč tedy vůbec chodí volit? Jestliže půjdeme ve stejném stylu do hloubky, co když se dostanete do sněmovny a bratranec Vaší ženy se stane subdovatelem mezinárodní společnosti, která vyhrála výběrové řízení na opravu střechy Strakovy akademie. Co je také střet zájmů?

Náhrady

12. října 2010 v 7:26
Jedna z poslankyň prý zneužívá tzv. poslanecké náhrady? Komu to vadí? Nejde ani tak o to, že jde o morálku kandidáta a orientaci voliče v kandidátkách, ale především o ten nesmysl vyplácení náhrad jako takových. Také by se Vám nepochybně líbilo, kdyby Vám zaměstnavatel platil nájem za byt v Praze nebo jízdené MHD. Nebo ne?