Listopad 2010

Jak dopadly personální audity?

30. listopadu 2010 v 9:01
Měl jsem za to, že nová ministerská "košťata" vymetou pavučiny z personálních agend. Zjistili už novináři nějaké informace o tom, jak se jim to povedlo? Asi ne nebo je z nějakého důvodu či zájmu nezvějňují.
Ono by se pak mohlo ukázat, že není potřeba tak razantně snižovat mzdy, ale že postačí vypovědět pár nadbytečných a nezvykle vysoce hodnocených zaměstnanců. S tím lze souhlasit, ne?

Což takhle změnit část volebního zákona.

30. listopadu 2010 v 8:59
Mám na mysli tu část, která definuje propagaci stran a jednotlivců. Jestliže jedna část hovoří o tom, že kampaň v médiích musí skončit 48 hodin před začátkem voleb, proč to samé neplatí pro plakáty a billboardy? Nebo Vám nevadí, že třeba i měsíc po volbách Vám "dvourozměrní" politici něco slibují? Strany a kandidáti by měli zaplatit pokutu za každý den prezentace navíc.
Další podmínkou by mělo být, že předvolební kampaň nesmí být vedena ve vzdálenosti menší než 500m od budov typu školka, škola, úřady, policejní stanice, pošta a v památkových zónách obcí.

Je vůbec nutné chodit volit?

30. listopadu 2010 v 8:52
Podle výsledků "povoleb" v některých obcích o tom pochybuji. Normální člověk by si myslel, že voliči dali někomu mandát, ale skutečnost je po volbách třeba úplně opačná. To je takový problém, aby se na radnicích rozdělovaly mandáty podobným postupem jako v parlamentních volbách? To je takový problém, aby politici respektovali zájem voličů?

Stranické žaludeční nevolnosti

30. listopadu 2010 v 8:51
Myslíte, že za to může listopadové sněžení? Spíše za to může nepřipravenost na možný úspěch ve volbách. Voliči sice dali najevo směr, kterým by se měla politika ubírat, ale politici na to nebyli připraveni. Sice se tak tváří, ale připraveni na kultivované zastupování voličů skutečně nejsou. Ale budou-li nad věcnými argumenty stále vítězit egoistické, změny se nedočkáme.

Odchod lékařů

24. listopadu 2010 v 9:41
Lékaři v nemocnicích prý dostávají malé výplaty? O tom se přít nechci, protože to může v řadě případů tak být. Co jim schvaluji, je odchod do soukromých praxí.
Možná je to cesta i pro nemocnice samotné. Mohly by si totiž soukromé lékaře na některé operace či pro některé ordinace a služby najímat a soukromí lékaři by si sami mohli některé ordinace pronajmout přímo v nemocnicích.
Myslíte, že by to nešlo?

Tržnice trochu jinak

24. listopadu 2010 v 9:36
Ted trochu humoru. Jen si představte, že na tržnici, kromě bot, oblečení a potravin, naleznete také třeba obrubníky nebo zábradlí vyrobené v Číně.

Stavby Made in China

24. listopadu 2010 v 9:35
Ministr dopravy uvažuje o možnosti, že u nás budou stavět čínské firmy. Pakliže budou splňovat české standardy a jejich práce bude skutečně dozorována a kontrolována, proč ne. Je otázka, jak poznáme, že jimi dodávaný materiál a pracovní postupy jsou v pořádku? Bude snad před každým začátkem výběrového řízení prověrka materiálů a pracovních postupů všech účastníků?
Napadá mě otázka. Má stát možnost zjistit u nezávislých architektů možnou cenu stavby, pak udělat třeba průměr a stanovit cenu, kterou je ochoten stavební firmě zaplatit, než čekat nabídku firem?

Chcete koupit úředníkům dovolenou?

24. listopadu 2010 v 9:35
Je dost dobře možné, že celá řada úředníků vykonává zodpovědně svoje funkce, ale pořád nerozumím tomu, proč by jim daňoví poplatníci měli kupovat zájezd do Krkonoš nebo k moři. Vy tomu rozumíte? Každý úředník už přeci za svoji "práci" dostává z našich daní mzdu. To, že je potřeba šetřit znamená, že tím víc budeme platit úředníkům? To asi těžko. Nebo snad ano?

Stávkokaz

24. listopadu 2010 v 9:34
Začínám pochybovat o tom, že by mělo být právo na stávku. Povolují města takováto shrocení lidí? To nikomu nevadí, že dochází k dopravním potížím? Pak by mne zajímalo, jestli si odboráři prostávkovaný čas napracují nebo se vzdají mzdy za dobu trvání stávky?
Co považuji za největší drzost, je stávka zaměstnanců státních úřadů! Všichni si úředníky platí z daní, které jsou jim z jejich výplaty odebrány ještě dříve, než k nim dojdou. A v celé řadě případů lidé pracují v mrazu a dešti, po nocích, o svátcích a daleko od rodin a ty "namyšlení" úředníci mají pocit, že ostatní budou šetřit za ně.
Osobně bych skutečně dal výpověď 20% úředníků.