Březen 2011

Zdravotnická proforma

30. března 2011 v 6:08
Lékaři děkovali a odcházeli, pak dostali a zůstali. Vypadalo to jednoduše. Od ministra jsme se dozvěděli, že potřebné miliardy "našel" uvnitř rezortu. Jenže pár dnů potom vyšlo najevo, že budou chybět další miliardy. Kde je vzít? Doktorům je nikdo nesebere, zdravotnický personál bude chtít také přidat, takže nám zbývají pacienti. Zdražit poplatek za návštěvu lékaře asi neprojde. Co takhle přesunout 3 % ze zálohy na daň na zdravotní pojištění?

Sociálně demokratický „papiňák“

30. března 2011 v 6:08
Začalo astronomické jaro a socialisté si zvolili "nové" vedení. Abych řekl pravdu, moc socialistům nerozumím, ale domnívám se, že uvnitř strany to vře. Navenek budou možná působit celistvě, jenže ke štěpení tam nepochybně dochází. Jestliže nedojde k roztržce do 16 měsíců, dojde k tomu určitě po dalších volbách.
Myslíte si, že lidé by volili raději socialisty? Průzkumy cosi podobného naznačují, ale spíše se kloním k názoru, že se voličům nelíbí zdražování, než že by chtěli realizovat socialistický program.

Omluva

30. března 2011 v 6:07
Omlouvám se všem pravidelným i náhodným čtenářům, že jsem tak dlouho nic nenapsal, ale znáte to. Vždy, když už bych chtěl, něco do toho vlezlo. Teď už snad budu psát častěji.