Změna volebního zákona

6. dubna 2011 v 11:21
A zase je to tady. Jednomu z poslanců se přestalo "líbit" v politické straně, za kterou kandidoval. Dá se tomu rozumět, ale jestliže jsou ve straně nestandardní procesy, pak se domnívám, mohl to zjistit ještě před tím, než se rozhodl kandidovat do Parlamentu ČR.
Co teď? No, zůstane ve sněmovně bez politické příslušnosti. Nejsem si jist, ale volební zákon neumožňuje jednotlivci kandidovat do Poslanecké sněmovny. Je-li tomu tak, tak by měl být tento poslanec zbaven mandátu a nahrazen jiným, který je z "jeho" bývalé strany. Stane-li se členem jiné politické strany, pak je to, podle mě, opět porušení zákona, protože za "novou" stranu nekandidoval a voliči by tím vznikla újma ve smyslu, že jej nemohl volit nebo nevolit. To ani nehovořím o výpočtu poměrného zastoupení ve sněmovně.
Jsem pro změnu volebního zákona. Buď budeme volit jednotlivé poslance nebo strany. Nebo přijměme dodatek k zákonu o tom, že v případě, že některý z poslanců opustí partaj, díky které se stal poslancem, zaplatí státu správní poplatek ve výši třeba 720.000,- Kč do 30 dnů ode dne vystoupení ze strany a "poškozené" straně 720.000,- Kč jako odškodné.
Jestliže má někdo podezření na odbcházení zákona, nemusí nutně vystupovat z politické strany a může podat trestní oznámení i jako řadový člen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama