Červen 2011

Česká stávka

15. června 2011 v 12:15
Čtvrtek. Venku vládne nečas. O tramvaj bys sotva zavadil. Psí počasí.

Oboustranná neschopnost

13. června 2011 v 6:32
Přiznám se, že odborové hnutí mi mnoho neimponuje, dávám přednost vyjednávání a kompromisům. Rozumím však odporu. Také se mi nechce "utahovat" opasky, když vládnoucí garnitura, tedy ta, která má jít příkladem, si je mnoho neutahuje.
Stávající situace kolem možnosti stávkovat nám ukázala několik věcí. Za prvé, i když na stávku ústava vyčlenila pár odstavců, musí její konání nejprve "odsouhlasit" soud. Za druhé, je tu možnost, že soud jednal v zájmu druhé strany. A za třetí, že stávka v pondělí "mocným" asi nejvíce vadí.

Konec "starých" evropských časů

8. června 2011 v 8:54
Řecko, Irsko, Portugalsko, možná Španělsko, Itálie i Belgie.
První má problémy s přežitím a žádá po ostatních občanech unie další finance, aby zajistilo standard, na který jsou jeho občané zvyklí. Druhé a třetí se s tím nějakým způsobem vypořádávají. Čtvrté do toho nejspíš každou chvíli spadne a o páté a šesté zemi lze zatím jen spekulovat. Každopádně nevidím důvod proč by Neměcko, Francie, Finsko, ale i Česko a Slovensko měli platit za to, že někteří partneři si zvykli podvádět a lhát a v žádném případě nehodlají změnit vlastní navyklý systém uvnitř svých ekonomik a razantně snížit životní úroveň svých rozmazlených voličů.
Možná by měl někdo udělat revizi toho, co Česko do unijní pokladny dává a co dostává. Mám za to, že většina občanů Česka si "vyskakovat" nemůže a tím, že bude udržovat životní standard ostatním ten svůj nikdy nevylepší a to si nezaslouží!

Ukončit vládu "podivného" kabinetu?

2. června 2011 v 7:56
Mám za to, že voliči dali najevo, že chtějí spíše pravicové řešení problémů. Problém je však jiný. Mandát, který trojkoalice dostala, promrhala. Troufám si tvrdit, že kdyby se nezabývala vnitřními tahanicemi a neobjevala se zde různá podezření na podivné toky peněz či účast na netransparentních výběrových řízeních, byli by občané, voliči, ochotni diskutovat o tom či onom opatření na stabilizaci ekonomické situace.
Osobně mne velmi mrzí, že vnitrostranická demokracie se proměnila vnitrostranickou ekonomickou angažovanost. Příští volby je tak potřeba počítat s tím, že se vydáme "řeckou" sociálnědemokratickou cestou a nevím, zda se ještě někdy dočkáme vhodnějšího času na provedení reforem, než který jsme všichni měli k dispozici teď. Bohužel po odchodu politických dinosaurů na nás zaútočil politický hmyz.