Odměny exekutorům

30. ledna 2012 v 17:41
Dluhy se mají splácet, to je pravda.
Je také pravda, že by se mělo využít veškerých možností k tomu, aby se věřitel s dlužníkem dohodli. Pak, v případě že ani rozhodnutí soudu nepřiměje dlužníka svůj závazek uhradit, nastoupí k činu exekutor. Zde by měla být jasně a srozumitelně stanovena maximální možná výše pohledávky, kterou může exekutor po dlužníkovi požadovat. Tou by měl být dvojnásobek dluhu.
A je samozřejmé, že exekutor by neměl bezhlavě zabavovat majetek, aniž by věděl, komu patří. Specifikace majetku by měla být rozpoznána a určena již soudem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | E-mail | 23. srpna 2012 v 18:37 | Reagovat

Dobrý den, prosím radu, přítelkyně nezaplatila v roce 2011 - OKOLO 10000 Kč,- spol. Home credit, teďkom dostala náklady exekuce 56000- Kč, je to v souladu se zákonem- děkuji Honza

2 senatorsky senatorsky | 20. září 2012 v 16:54 | Reagovat

Dobrý den, Honzo.
Že přítelkyně nezaplatila je určitě nepříjemné. Každopádně si myslím, že k úhradě byla nějakým způsobem vyzvána. Reagovala na tuto výzvu nějak? Měla snahu svůj dluh uhradit třeba formou splátek?
Řekl bych, že i když jsou podmínky takovýchto spotřebitelských úvěrů "tvrdé", věřitel by určitě nějakou formu spolupráce na úhradě pohledávky uvítal.
V případě, že se pohledávkou zabývá již exekutor, pak bude nejlepší komunikovat přímo s exek.komorou, která Vám objasní i sazby za úkony a výše exek.odměn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama