Červen 2012

Evropská modla

11. června 2012 v 16:13
Jen si to představte, soused Vám prodal za symbolickou cenu zbytek šrotu, že prý by jej jinak vyhodil a Vašemu prasátku jistě přijde k chuti. Koupili jste. Asi po týdnu musel prasátko navštívit veterinář a "zabíjačka" musela být v dřívějším termínu. Bohužel bez toho, abyste si na ni pochutnali. Soused Vám totiž prodal nekvalitní a zdraví škodlivou směs.
A co uděláte Vy? Normálně byste na něj začali křičet a zamezili mu ve veškerých aktivitách ve Vaší blízkosti a soudně byste se domáhali náhrady škody. Ale naši politici se bojí hájit zájmy svých voličů a proto se napřed musí poradit s "moudrými" hlavami v Bruselu. Nemohou je přeci obejít. Nejdůležitější je přeci zachovat plynulé fungování trhu a až potom nějaké zdraví. A Česko je přeci malé, tak o nic nejde.
Jediné, co proti těmto "Nečechům" lze dělat, je nekupovat zboží polské provenience. Nebo začít podávat hromadné žaloby na stát, že nás, voliče, nedokáže ochránit.

Podpora zemědělství

11. června 2012 v 16:04
Vždy, když na to přijde řeč, shodneme se s babičkou, že nejhorší práce je v zemědělství. Několikrát jsem byl v tomto resortu na brigádě a musím souhlasit, že je to opravdu dřina. A i kdyby se dobrý hospodář sebevíce snažil, tak je jeho úroda ovlivňována náladami počasí. Jednou neprší, podruhé zase moc apod.
A když už se mu tedy podaří vypěstovat a sklidit potraviny i pro nás ostatní, nejsme schopni jim za to vyjádřit dík. Místo toho politická garnitura tiše souhlasí z bezhlavým dovozem ze zahraničí a stláčením výkupních cen až pod cenu rentability.
Jsem v tomto oboru laik, ale je záměrem "škrtajících" politiků, aby se naše zem a zdejší voliči stali rukojmími dovozců a zahraničních pěstitelů? Co když na týden přeruší dodávku brambor, mouky, zeleniny a ovoce stejně, jak jsme tomu svědky s ropou a plynem. Budeme se pást mezi developerskými projekty?