Rodný list alkoholu

30. září 2012 v 14:09
Je jistě dobré, že stát se konečně pomalu začíná zabývat problematikou černé, šedé nebo bůhví jak barevné ekonomiky. Jenom nevím, zda "rodný list" alkoholu pomůže. Bude tento doklad určen pouze pro kontrolory nebo bude k dispozici i samotnému konzumentovi? Dostane jej při placení na pokladně? Znamená to, že když bude láhev dopita, vystaví konzument "úmrtní list", aby bylo jasné, že alkohol z tého láhve byl již vypit?
Mohl by někdo občanům vysvětlit proč se alkohol prodává z barelů? Bývají tyto barely označeny kolky? Jestliže je pod takovýmto povolením někdo podepsán, měl by nést odpovědnost. Kdo zaplatí škody? Daňoví poplatníci? Ti ale nikomu svolení k takovému způsobu obchodování nedali. Občané si ze "svých" daní (stát žádné daně nemá - je pouze jejich správcem) platí policii a různé kontrolní mechanismy, aby je ochránily.
Znamená to, že by bylo možné snížit daňovou zátěž, když občany stejně nikdo nechrání? Určitě by se ušetřilo. Každopádně se domnívám, že některá ministerstva jsou zbytečná ujiž dnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama