Leden 2014

Mráz přichází z Moskvy

25. ledna 2014 v 19:59
Situace v Kyjevě není vůbec jednoduchá. Položíme-li si otázku proč, mohla by být odpověď jednoduchá. V jednoduchosti by se dalo říci, že mocenský aparát zapomněl, že je pouhým delegovaným správcem země. Doufám, že se nakonec podaří prorusky orientované politiky přimět k odchodu. Není v ničím zájmu, aby se Ukrajina stala další kolonií Ruska, tedy kromě Ruska samotného.
Myslíte, že v Česku by se lidé také odvážili vyjít do ulic? Občas mám totiž pocit, že politici se zcela odcizují činnosti dobrého správce, ale snaží se voličům vnutit dojem, že naopak oni delegovali voliče, aby je mohli volit.

Čeká se Vláďa

20. ledna 2014 v 18:38
Už v říjnu to vypadalo, že se Vláďa vrátí. Jenomže v Česku jsou pohádky stále oblíbené.
A když šel krajem, okolo lesa pole "Lán", zkřížil mu cestu hradní pán. Jak o něm trubači troubí, také on byl zvolen hlasem lidu. Jenomže v Česku se měří dvojím metrem.
Tak zatímco se v podhradí šušká o šatlavě a drancování "křižáků", nahoře, na kopci pod nebesy, se kupčí s hlasy.
Snad jim to příště lidi spočítaj!

Sportovní politika

12. ledna 2014 v 12:01
Když jsem se díval na sportovní úspěchy našich lyžařů, přemýšlel jsem, jestli bojují jenom za sebe nebo i za naši republiku.
Stanislav Řezáč, Gabriela Soukalová nebo Veronika Vítková mají touhu po vítězství a snaží se vyhrávat. Troufám si tvrdit, že jsou hrdí na to, že jsou Češi.
Proč zdejší politici nemají stejnou chuť vyhrávat pro nás ostatní úřednické bitvy? Proč nehájí naše zájmy?

Spořte e(u)nergii!

10. ledna 2014 v 16:54
Milí obyvatelé srdce Evropy, musíte začít šetřit.
Pánové budou mít za povinnost používat holicí strojek maximálně 2x za měsíc. Kulmy a fény, kterými se zkrášlují ženy, si zapnou jednou týdně. Svítit budete maximálně do 22:00 hodin. A samozřejmě zapomeňte na nákup elektromobilu, protože ten byste si mohli dobít třikrát do roka. Možná, že nakonec budeme topit v jedné místnosti, která bude plnit funkci kuchyně, jídelny a ložnice zároveň. Možná to spaní za pecí by bylo dobré začít trénovat.

Ale nebojte se, protože budete energií šetřit, určitě dojde k jejímu zdražení, aby Vám zbytečně nezbývaly volné finanční prostředky a distributoři nepřišli o své zisky.

Jenom doufám, že takovýto scénář se nenaplní. Chtěl jsem se však zeptat, budeme pořád ustupovat náladám někoho jiného nebo už konečně začneme hájit zájmy našeho státu. Nezastupují nás "špatní" politici?

Povinná kontrola trezorů

6. ledna 2014 v 17:07
Vzpomínáte si, jak někdo přišel s nápadem, že je potřeba každý rok kontrolovat stav komínů?
Myslím, že teď by byl nejvyšší čas na to, aby v Česku byla povinná kontrola trezorů.
Uznáte sami, že by bylo přinejmenším nevhodné, kdyby Vám při stěhování trezoru (třeba na chatu), trezor vybuchl.

Ať žije nový rok

1. ledna 2014 v 21:44
Vážení a milí čtenáři,
doufám, že letošní rok Vám přinese jenom to nej, co si přejete.
Zima tentokráte nepřinesla příliš mnoho sněhu, ale asi ví proč tak činí.
Kdo ví, třeba je to nějaké znamení.