Březen 2014

Je libo politický pomník?

31. března 2014 v 16:51
Tak jsem slyšel, že nejmenový český premiér chce v Česku stavět olympijská sportoviště. Jistě zajímavý počin pro zemi, která, na rozdíl od nás, má plusový rozpočet.
Před 35 lety se stavěly kulturní domy, aby občané měli "radost", že se pro ně něco dělá. V konečném důsledku skončily tyto stavby vybydlené a některé se nejspíše musely i zbourat. Připadá mi to tak nějak stejné. Vám se to nezdá? Nebo si myslíte, že podpora sportu znamená přesun peněz ze státního rozpočtu do neprůhledných stavebních zakázek a rozhodně pochybné provozuschopnosti stavby?

Hurá na Kyjev

12. března 2014 v 16:52
Všichni chtějí do Kyjeva, tedy hlavně Putin. Kolem Ukrajiny poletují letadla. Politici na západ od Užgorodu pouze teoretizují. 20 odvážných politiků, včetně primátora Hudečka, tam konečně chtějí jet osobně.
Možná osobní přitomnost rozhoupe někoho k tomu, aby se Rusům už od dob Stalina někdo postavil. Doufám, že jim tady nikdo nezadá veřejnou zakázku. Možná už bychom prokázat samostatnost a vystrčili hlavu z evropského písku.
Možná bychom mohli být první, kdo Ukrajině podá pomocnou ruku. Západ totiž vždy upřednostní svůj klid a zejména svůj obchod. Copak si už nepamatujete, jak Čechy a Poláky obětovali Hitlerovi?