Říjen 2014

Zbytečný senát?

25. října 2014 v 11:16
Možná by se dalo souhlasit, že v podobě, která je v současné době uzákoněna, neplní všchny své funkce tak, jak by mohl.
Řešení bych viděl v tom, že volby do Senátu nebudou stranickými volbami, ale volbami osobností. Senátorem by se tak mohl stát pouze kandidát, který minimálně 6 let není členem žádné politické strana a ani s žádnou není v pracovněprávním vztahu.
Senátoři by zkrátka měli být nezávislí lidé, kteří nebudou sloužit pouze k potvrzení nebo úmyslnému nepotvrzení materiálů schválených Poslaneckou sněmovnou.
Bude to ještě dlouho trvat, než se společnost zbaví "protistátních" politiků.

Respektování zákonů

19. října 2014 v 15:27
Nechci hovořit o zákonu jako takovém, ale o respektování zákona v té které zemi.
Je možné, že v Evropě posiluje nacionalismus, ale než řekneme, že je to špatné, měli bychom se ptát proč?
Podle mě je to o tom, že politici, kteří byli zvoleni obyvateli zdejších států, se odklonili od historických souvislostí a tradic. Místo toho si jako bernou minci vzali peníze, statistické ukazatele a politický lobbying.
Nesouhlasím s tím, aby se v Evropě veřejně nosily zahalené tváře, protože v této části světa prostě nejsou a nebudou doma. Respektuji to, že se může jednat o jakýsi podivný symbol "pouštní" víry (spíše je to ochrana před sluncem a pískem), ale tento symbol lze nosit pouze v mešitě, která je určena pro veřejné sdílení víry. Víra, ať je jakákoli, totiž není veřejnou záležitostí, ale ryze soukromým pocitem.
Když se podíváme do historie, většina nepokojů byla vyvolána veřejným sdílením a propagací víry. Nesouhlasím s tím, aby se Evropa stala arabskou, křesťanskou či židovskou. Jestliže politici z hlouposti či za úplatu povolí veřejné sdílení víry, musí počítat s tím, že se toto rozhodnutí může obrátit proti nim.