Prosinec 2014

Čas na Adventing

20. prosince 2014 v 15:08
Ještě než usednete ke štědrovečerní večeři, rád bych Vám popřál všechno dobré.
Užijte si chvíle klidu, vůně jehličí, zamlžených brýlí, červených tváří, nepodařených sněhuláků, suchých křížal a české pohostinnosti. Pusťte za hlavu starosti s meetingy, screenshoty, feedbacky, vykašlete se na zalíbení se nadřízeným, kteří jsou mnohdy "hloupější" než vy, přestaňte se strachovat o práci, nesledujte veřejní zprávy a ponořte své nosy do odéru jablek a skořice, směsice perníku a vanilky.
Vzpomeňte si na to, když jste byli dětmi, co Vám dělalo největší radost? Čím jste chtěli být, až budete velcí? Povedlo se? Jestli je to jinak, než jste si mysleli, určitě to má svůj důvod. Možná byste pak nepotkali toho partnera, který je s Vámi. Možná byste neměli tak úžasné potomky, kteří někdy trochu zlobí. Možná byste měli více peněz, než máte dnes, ale byli byste vážně více šťastnější?
Užijte si chvíle klidu a svátků vánočních.

Voliči při volbách chtěli poslancům zvýšit plat

2. prosince 2014 v 18:32
Zdá se Vám nadpis poněkud přitažený za vlasy? Ale kdepak. Poslanci byli přeci řádně zvoleni a tak si mohou odhlasovat cokoli budou chtít. A jestliže argumentují tím, že jejich odměna musí být velká, aby nebrali úplatky, pak by mne zajímalo, kdo zjistí, že je neberou?