Leden 2015

Chcete svobodu nebo teroristy?

18. ledna 2015 v 11:07
Má Evropa strach z teroristů? S největší pravděpodobností ano. Nestálo by za to udělat opatření, které by toto riziko omezilo? Souhlasíte?
Domnívám se, že nyní nastal čas na to, abychom na Evropy přestali přijímat uprchlíky (Kdo zjistí, že uprchlík není "spící" terorista?) Abychom přestali vydávat vstupní víza (To znamená, že vizum nedostanou ani politici z rizikových zemí.) Také by mělo dojít k tomu, že na všech letištích a hraničních přechodech Evropské unie budou prováděny kontroly, jejichž cílem bude u občanů, kteří se nenarodili v některé ze zemí EU, sejmout otisky, pořídit fotografie tak, abychom měli přehled o pohybu cizích osob. A je samozřejmé, že pokud kontrolovaná osoba nebude mít povolen vstup na území EU, pak nebude vpuštěna.
Podle mého názoru nastal čas, aby nás politici začali chránit. Není důvod k "pokrytecké" humanitě. V době, kdy EU není schopna zajistit práci, vzdělání a zdraví vlastním občanům, není čas na to, aby podporovala jiné národy či etnika. A aby nedošlo k mýlce, že mám na mysli persekuci muslimů, pak vězte, že toto opatření se má týkat všech zemí, které nejsou součástí Evropy. Ano, Rusko je také hrozba.

Konec humoru v Evropě?

10. ledna 2015 v 15:43
Zasmáli jste se někdy nad kresleným vtipem? Nepochybně ano. Pobavil Vás vtip o nějakém znamém umělci, politikovi nebo dokonce o bohovi? Asi ano. Znáte někoho, kdo je členem nějaké nábožensky či politicky orientované skupiny? Též si myslím, že budete souhlasit.
Ano, každý jsme jiný a každý můžeme být někým, kdo jej jiný než okolí. To však nikoho, ani nás, neopravňuje k tomu, aby chtěl ty ostatní omezit v jejich životech. Neumím si představit bolest rodin, kterým odlišný způsob myšlení i života jiných lidí, zabil člena rodiny. Vyjadřuji jim tímto soustrast a věřím, že samolibí evropští politici a úředníci, hrající si na otevřenou společnost, pochopí, že by měli chránit především zájmy a svobody těch, kteří respektují uspořádání, které my všichni v Evropě máme. Nebo opět zvítězí zájmy nad dovozem laciné ropy? Vymění politici životy vlastních voličům za hospodářské zisky?
Věřím, že se nebudeme bát, abychom si dělali legraci i sami ze sebe. Nedopusťme, aby francouzská tragédie zahubila svobodu v Evropě.