Červenec 2015

Hurá za Řeckem

18. července 2015 v 15:02
Nejedná se o nadšené volání označující směr dovolené, ale o naznačení cesty, která nás dříve či později čeká, pakliže se řecký problém bude řešit jen posouváním termínu řešení. Ono se totiž nejedná o problém obyčejných lidí, ale o nepřijatelné chování politiků, obchodních a finančních skupin.
Můžete klidně brojit proti nákupu německého zboží a také varovat turisty před cestou do Řecka, ale tím se nic nevyřeší. Mělo by se na to jít selským rozumem. Pokud někdo dluží, tak buď zaplatí nebo se domluví na restrukturalizaci nebo přijde o zástavu, ale určitě se nezvyšuje úvěrové zatížení dalším úvěrem, který je zajištěn pouhým slibem.
Z pohledu řeckých důchodců, kteří přijdou o vysoké důchody, je to jistě nepřijemné, ale pakliže chtějí dostávat vůbec nějaké, budou se muset uskromnit. Na celé věci je vidět, jak je nesystémové, když poslanci mohou svévolně měnit výše mezd sobě či úředníkům, aniž by mysleli na následky.
I v České republice se pouze zvyšuje rozpouštění daní mezi úředníky a další nepotřebné nástroje moci. Z pocty a možnosti pomáhat se stal pouhý obchod se životy voličů.