Listopad 2015

Je na čase zaujmout pozice

14. listopadu 2015 v 9:34
Evropa nečelí stěhování národů, ale organizované anexi. Soucítím s rodinami obětí atentátů ve Francii a vyzývám k přehodnocení politiky všech evropských států.
Politici se vzhlédli v získávání politických bodů, ale přestali se "starat" o občany. Má snad Evropa vyřešeno bydlení, zdravotnictví a práci pro své občany? Rozhodně nemá! Bude sloužit zvyšování daní k růstu životní úrovně? Nejspíše jen k tomu, aby se platilo za pobyt, jídlo, a internet pro uprchlíky v táborech.

Je na čase přestat si hrát na Všemohoucího a otevřeně přiznat, že nemá smysl být stejně chudí a nevzdělaní, jako velká část Afriky. Jak by se zachovaly Spojené státy, kdyby se statisíce Afričanů rozhodlo, že tam přijedou a budou žádat o azyl? Pochybuji, že by je ochotně přijali.
Evropa se svým modelem ochrany společným hranic selhala. Nevidím jediný důvod, proč by měl někdo porušovat pravidla EU a bez problémů si cestovat a ještě se dožadovat výhod, za které musí zdejší občan platit.

Zcela jistě má někdo v Africe strach z války, ale ten měl kontaktovat konzuláty zemí, kam by chtěl odejít, přímo v Africe a tam čekat na možnost odchodu. Když se kácí les, létají třísky a proto bohužel, nekteří "hloupí" uprchlíci nepřežijí nerozvážnou plavbu přes Středozemní moře. Myslel jsem si, že evropští politici jsou více edukovaní. Bohužel tomu tak není. Proč třeba EU nezastaví lety z Afriky a Blízkého východu na pár týdnů? Když vybuchla Islandská sopka, také se nelétalo. Také by mohla být část Středozemní moře vyhlášena za moře, kde bez povolení EU nesmí plout žádné plavidlo.

Víte, buď se budou dodržovat pravidla, která si EU vytvořila nebo nemá smysl, aby Eu existovala, když není schopna chránit své výdobytky, životy svých občanů a jejich životní prostor a úroveň. A jestli s tím má OSN problém, tak má možnost si uprchlíky vzít do svého sídla v New Yorku.

Kolik Evropanů bude muset ještě zemřít, než politici pochopí, že příště se to může stát i jim?