Evropa - osudové společenství?

23. června 2017 v 7:37
Francouzský prezident se jasně vyjádřil. Evropa je osudové společenství, řekl. Nezbývá, než s ním souhlasit. Je pouze otázkou, co tím osudem myslel.
Pro mne společná Evropa ztratila význam v momentě, kdy se německá kancléřka nikoho neptala a sama se rozhodla, že zničí všechny společné hodnoty, kulturu a dokonce i životy Evropy. Anglie pochopila, že neustálý diktát ovlivněných politiků a úředníků, kteří vůbec netuší, jak vypadá život normálních obyčejných lidí, nemá význam. Ať si každý říká, co si myslí, ale i já mám za to, že je na čase paskvil EU rozložit. V podobě, která je teď, nemá smysl.
Francouzský prezident také řekl, že země Evropy, které nedodržují pravidla, musí nést všechny politické důsledky. Souhlasím! Jak je ale možné, že neustále bankrotují Řecko, na hraně balancující Itálie a Španělsko, jsou stále součástí unie? Není to náhodou proto, že v tom hrají investice, které v těchto zemích realizují francouzské a německé firmy?
Evropu nelze brát jako supermarket. Proč vlastně přijali do unie země východního bloku? Jednoduše proto, že západoevropské státy potřebovali někam umístit své výrobky a zvýšovat své příjmy a také se jim hodí "nárazníkový pás" před Ruskem. Ostatně o tom, co pro ně tato oblast znamená, se mnozí přesvědčily, když před i po 2. světové válce politici nechali to státy napospas svému osudu.
Čí je tedy Evropa osudoivé společenství?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominátor Dominátor | Web | 23. června 2017 v 7:45 | Reagovat

http://lagablog.blog.cz/1706/muj-prvni-den-s-janou-kucharovou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama