Kdo další chce zvýšit výplatu?

11. září 2017 v 18:25
Chápu, že pro některé učitele je stávající výše platu demotivující. Vždycky jsem si myslel, že učitelem chtějí lidé být protože k tomu mají vztah, že je to baví, že chtějí předávat informace dalším generacím. Ale asi to tak dnes již není.
Možná, že na vině nebude jen výše mzdy, možná, že za to může i fakt, že učitel dnes není pro nikoho autorita. Co kdyby jsme z učitele udělali veřejného činitele?
U vysokých škol si nejsem zcela jist, že by daňový poplatníci měli vzdělání lidem, jejichž použitelnost v praci ne vždy odpovídá odstudovaným letům. Vysoké školy by měli podnikat se svými znalostmi a vytěžovat studenty. Studenti by mohli investovat do své budoucnosti třeba symbolickým poplatkem ve výši 3 000 Kč za semestr.
Co se týče zvýšení mezd u policistů, zachránářů a hasičů, tam je to asi oprávněné, protože oni za nás všechny nasazují vlastní životy.
Každopádně jejich odměny by měly být řešeny ve zvláštním zákonu, aby se nestávalo, že když se přidá těmto skupinám, tak se zvýší platy i zákonodárcům. Ti totiž za nás život nenasazují, ti totiž dávají v sázku naše životy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama