Chtějí poslanci nové volby?

25. ledna 2018 v 7:11
Všichni vidíme, že žádná z politických stran nemá zájem o spolupráci z vítězem voleb. Jedněm se nelíbí program vítěze, druhé v jednání blokují osobní antipatie, jiní dělají pouze to, co jim členská základna dovolí, další balancují na hraně rozpadu strany a jedna ze stran se tváří, že na "špinavou" minulost voliči zapomněli a že právě tato strana všechno vyřeší.

Co to znamená? Jednoduše to, že vítěz voleb nesestaví vládu, které bude vyslovena důvěra. Takže, ač se voliči nějak rozhodli, vládnout chtějí politici (i když v Česku spíše nepolitici), kteří se sotva dostali do sněmovny. Proč se nechtějí podílet na společné vládě? Protože jim chybí odvaha. Co kdyby něco nevyšlo, to by přece museli z politiky odejít a tudíž by přišli o vysoké příjmy z kapes daňových poplatníků. To se zkrátka v Česku nedělá.

Pokud to tedy dojde do stádia, že jejich zájmem je vyvolání nových voleb, pak by veškeré náklady, které souvisí s organizací nových voleb měli zaplatit právě tyto strany.

Zároveň by možná stálo za úvahu, zda takovýmto stranám, které nerespektují výsledky voleb, neobrat "podivný" státní příspěvek na jejich provoz. Myslím, že strany by vůbec neměli od státu nic na provoz dostávat. Na provoz by si měli přispívat členové strany.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama