Nestátotvorní egoisté

21. ledna 2018 v 18:15
Už je to po několikáté, co výsledek voleb v Česku překvapil.
Kdybychom měli většinový systém, nebylo by o čem diskutovat, tedy aspoň v případě sestavení a vyslovení důvěry vládě.
Na půdě Parlamentu bychom ovšem mohli diskutovat dle libosti.

To jsem takhle zase zapnul ČT24 a co nevidím, interpelace. Chvilku jsem poslouchal o čem se diskutuje, ale po 2 minutách jsem to musel vypnout. Kdyby voliči věděli, komu dávají svůj hlas, asi by zvolili někoho jiného.
Šlo by zařídit, aby se interpelace veřejně nevysílaly? Normálně jsem se styděl, kdo to tam mluví a o jakých nesmyslech se diskutuje. A to nemluvím tom, že to platíme z vybraných daní.

Když vezmu v úvahu výsledky voleb, pak se dá říci, že 30 procent obyvatel, je velmi zajímavé číslo. Nicméně na většinu to nestačí. Rozumím tomu, že manažersky smýšlejícímu předsedovi vítězného hnutí, se koaliční vláda nelíbí, ale to se nedá nic dělat. Hovoří-li o tom, že chce "makat" pro dobro naší země, proč neskloní své ego a neumožní vznik vlády bez jeho osoby, když to ostatním stranám vadí? Jde tedy opravdu o dobro státu?

Ani zbylé strany se nechovají státotvorně, protože se zasekly na svých rétorikách a mnohdy, bohužel, i na starých, několika lety prověřených neschopných politiků.

Novým uskupením v poslaneckých lavicích na Malé straně jsou Piráti. Uvidíme, zda jim moc nestoupne do hlavy a neskončí podobně jako všichni, kdo chtěli něco změnit. Nejsem si jist, že schvalování každého rozhodnutí členy strany, je optimální, ale je to jejich rozhodnutí. Možná je to jistý druh obrany, který se může tlumit nespokojenost základny po případném neúspěchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 21. ledna 2018 v 18:43 | Reagovat

Problém je ten, že lidi se obecně o politiku - a hlavně o politiky - moc nestarají. Málokdo ví, kdo je vlastně v jaké straně, co se řeší za skandály a kdo co prohlásil třeba před rokem, když ještě nepropracovával svůj volební program. A pak každému před volbami najednou stoupne do hlavy "Já jsem svědomitý občan, půjdu volit, ať se něco změní" a během pár týdnů se rozhdone na základě toho, čí billboardy vidí venku nejčastěji. Řekla bych, že tohle je způsob, jakým se volí. A já se neidvím, že to nikoho nezajímá, vždyť těch stran, těch lidí jsou mraky. Vznikají a zanikají, různě se přeskupují a je v tom bordel. Myslím, že především díky tomu dostali Piráti šanci - protože se tvářili velmi odlišně. Ale půlka jejich voličů stejně nezná jejich program, jen čekají zázraky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama