Srpen 2018

50 let od okupace

21. srpna 2018 v 7:11
21. srpna 2018 si Česká republika připomněla 50 let od násilného převzetí naší země sovětskými komunisty.
Ve skutečnosti nás pomalu okupovali již od konce 2. světové války. Čemuž se nelze divit, když jsme se Rudou armádou museli nechat povinně osvobodit.

Všimli jste si, že jak dnešní Rusko zase roztahuje svá chapadla moci? Pamatujete si, že vpadli na Ukrajinu a ukradli ji část území? Zaregistrovali jste, že Estonsko posiluje své hranice, protože má strach, že tam Rusko vtrhne stejně jako na Ukrajinu a stejně jako kdysi do tehdejšího Československa? Postřehli jste, jak ruský prezident jezdí po Evropě (která navenek vystupuje proti jeho chování) a vřele se vítá s představiteli evropských států?

Je tedy dost dobře možné, že nás, obyvatele Evropy, rádoby politici vyměnili za peníze. A nebylo by to poprvé.

Kam s migranty?

8. srpna 2018 v 6:20
Politici se pořád dohadují, jestli to vyřešit tak či onak. Nikdo ale stejně nenašel odvahu začít jednat. Oni to totiž nejsou politici, ale pouze zaměstnanci bez vlastního názoru, čekají na rozhodnutí většiny, aby to pak mohli na někoho svést.

Chci se zeptat, existuje nějaký mezinárdní zákon, který zemím zakazuje nepřijímat migranty?

Já mám jiný návrh řešení. Pakliže OSN má problém s tím, že by se náhodou někomu ublížilo, tak by se mělo "pochlapit" zorganizovat distribuci migrantů po celém světě. Zájemce o život v jiné zemi by si koupil stírací los a hned po setření by věděl, kde bude muset pracovat, dodržovat místní zákony a kulturu a žít. Má to pochopitelně své riziko, že si setřete zemi, ze které hccete odejít, ale všichni mají stejnou šanci a zemí na výběr je přes 160.